האם ניתן לשנות את מה שהיה??

אכן, מה שהיה היה… אך ניתן ללמוד להתמודד איתו טוב יותר!

בקליניקה שלי, מצאתי את הטיפול בשיטת EMDR כיעילה, ממוקדת, ולעיתים מקצרת תהליכים, בהשוואה לשיטות טיפול אחרות. בפרט כשמדובר בהתמודדות עם חוויות טראומטיות וחרדות. 

ידוע לכולנו כי ארועים קשים שחווינו בעבר, ממשיכים להשפיע עלינו גם בהווה. לעיתים הדבר מלווה בסבל רב, במועקה גדולה, ובתחושת חוסר אונים גדולה.  שיטת הטיפול של EMDR מסייעת לנו להשתחרר מהשפעתם של ארועים קשים מהעבר, ובעיקר מהסבל שזיכרון הארוע צרב וממשיך לצרוב בחיי היום יום. את העבר אמנם לא ניתן לשנות, אך את היחס והעוצמה הרגשית המלווים את הזיכרון הטראומטי, ואת הסבל שנגרם כתוצאה ממנו, ניתן בהחלט לשנות ואף להשתחרר ממנו. 

לשמחתי, חוויתי עם מטופליי את עוצמת השחרור וההקלה שחוו לאחר עיבוד של חוויה וזיכרון קשה מהעבר, תחושה שהעבר והחוויה שהייתה, אינה ממשיכה לנהל אותי בהווה. חוויה של יותר שליטה בחיים ויכולת לפעול בחיים מתוך בחירה חופשית. 

אז מה זה EMDR ?

EMDREye Movement Desensitization and Reprocessing 

ובעברית:  עיבוד מחדש והקהיה באמצעות תנועות עיניים.

EMDR  הנה תירפיה חדשנית רבת עצמה, שנחקרה רבות, והוכחה כיעילה בטיפול הן במבוגרים והן בילדים, במגוון של בעיות רגשיות, בין היתר: טראומה וחרדה, פחדים ופוביות, התמודדות עם אובדן ובעיות גופניות בעלות מרכיב רגשי.  

שיטת הטיפול של EMDR מסוגלת להביא לעיבוד מהיר של זכרונות טראומטיים, להטבה במצב הקוגנטיבי והרגשי ולהקלה ניכרת בסימפטומים רגשיים, התנהגותיים, קוגניטיביים וגופניים. 

מחקרים הראו כי תנועות עיניים (או גירוי בילטרלי אחר) עשויות להפחית את עצמת ההשפעה של זכרונות קשים ושל מחשבות מטרידות. השיטה קלה ליישום, וההטבה ותחושת ההקלה מורגשת לרוב כבר מהמפגש הראשון, ובמהלך פגישות הטיפול היא הולכת וגדלה.

שיטת הטיפול EMDR זכתה להכרה רשמית על ידי אירגונים בינלאומיים רבים בהם הסתדרות הפסיכולוגים האמריקאית, הסתדרות הפסיכיאטרים האמריקאית, ארגון הבריאות הבריטי, והארגון הבינ"ל לחקר הטראומה (ISTSS). גם בישראל- המועצה הלאומית לבריאות הנפש (גוף של משרד הבריאות) המליצה על EMDR כאחת משלוש שיטות לטיפול ממוקד טראומה, שהמחקר הוכיח את יעילותם.

 

רוצים להבין עוד לגבי EMDR?

להבין כיצד היא עובדת ואיך היא יכולה להקל על הסבל שלכם?

מוזמנים ליצור קשר 

דליה אגרסט – 054-4622228

מוזמנים לצפות בסרטון הבא

 

אודות המחבר

השארת תגובה