משתפת בשאלה שנשלחה אלי ובתשובה שעניתי:

שאלה:
אנו נשואים7 שנים ויש לנו 3 ילדים. עבור שנינו הילדים והטיפול בהם נמצאים בסדר עדיפות עליון בחיינו. עם זאת, בעלי טוען שאיננו משקיעים מספיק בזוגיות, וכי עלינו לבלות יותר זמן זוגי, גם אם על חשבון הזמן עם הילדים. אני מסבירה כי כעת, כשהילדים קטנים, הם זקוקים לאבא ואמא במשרה מלאה, ולכן עלינו לשים בצד את "טיפוח הזוגיות" ולהבין שבשנים אלו, הילדים הם מרכז חיינו.
מה את אומרת?

תשובה
כהורים, אנו שואפים לספק לילדינו את צורכיהם הפיזיים והרגשיים, על מנת לאפשר להם לגדול בבריאות נפשית ובבטחון לקראת מסע החיים האישי שלהם, כשהם מצוידים בכלים – קוגניטיביים, רגשיים ונפשיים, להתמודד עם הבאות. על כתפינו אחריות גדולה, ולעתים נדמה שדחיקת הזוגיות הנה צו השעה. אך אל לנו לטעות ולחשוב שהשקעה בילדינו – הנה נתינה, והשקעה בזוגיות הנה החסרה. הורים המעניקים לילדיהם חווית זוגיות בריאה – מעניקים להם את אחת ממתנות החיים החשובות מכל. הורים המשקיעים בבניית וחיזוק הקשר הזוגי שלהם, מפתחים ומחזקים אצל ילדיהם את היכולות לביטוי רגשות, להקשבה, קרבה, אמפתיה וכו'. גם לראות הורים מתווכחים ומתפייסים, ממקום של קבלה וכבוד הדדי – כל אלו הנם כלים חשובים מאוד אותם אתם כהורים יכולים להקנות לילדכם. כלים אשר ייסעו להם בזוגיות אותה יפתחו בעתיד.
אמנם "להיות הורים”, הנה עבודה במשרה מלאה, אך אם אנו משנים מעט את הגישה, מבינים ומפנימים שזוגיות טובה משמעה גם הורות טובה, וודאי נמצא את הזמן והדרך להשקיע גם בה.
ולסיום, היות וכתבת שהילדים הם מרכז חייכם, וודאו כי אינכם זונחים את הזוגיות. השקעה בזוגיות היא השקעה שרווח גדול בצידה, לכם ולילדיכם האהובים. בהצלחה!

אודות המחבר

השארת תגובה